Menu

Zalety szczotkowania ciała na sucho.

Codziennie staramy się odpowiednio zadbać o siebie i swój wygląd, tak aby nasza cera była promienna, włosy mocne i lśniące, a skóra gładka i jędrna. Żeby to osiągnąć stosujemy różne preparaty kosmetyczne takie jak maseczki, odżywki, szampony, sole do kąpieli balsamy czy też peelingi. Która z nas nie lubi domowych „wieczorów spa” zaczynających się od kąpieli ze specjalnymi olejkami lub solami, peelingów i masaży całego ciała. Niewiele osób jednak słyszało o czymś takim jak szczotkowanie ciała na sucho. Okazuje się, że jest to kolejny zabieg kosmetyczny, który możemy włączyć do naszego „domowego spa” ponieważ nie wymaga wiele czasu, pieniędzy, jest prosty do wykonania oraz co najważniejsze daje naszym ciałom wiele korzyści.

Jakie są zalety ze szczotkowania ciała?

Masaż ten pobudza receptory nerwowe co skutkuje wzmożoną pracą układu krwionośnego, a co za tym idzie - działa na nasze organizmy detoksująco. Jest też naszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. I oczywiście hamuje procesy starzenia się.
Masaż szczotką pomaga też walczyć z wrastającymi włoskami po depilacji- gdyż usuwa martwy naskórek. Tym samym też poprawia kolor naszej skóry, która staje się napięta i chętniej przyjmuje wartości odżywcze z wszelkich aplikowanych jej balsamów.

Jak wykonać szczotkowanie ciała?

Jeżeli chodzi o czystko techniczną stronę tego tematu chcąc wykonać taki zabieg koniecznie musimy pamiętać aby nasze ciało było pozbawione balsamów, oliwek i innych – musi być po prostu całkowicie suche. Masaż taki zaczynamy tak jak i peeling czyli od nóg kierując się w górę naszego ciała. Uważajmy na delikatną skórę klatki piersiowej i brzucha, czy też wewnętrznej strony ud i ramion, w tych okolicach postaraj się być wyjątkowo ostrożna aby nie podrażnić swojego ciała.
Cały masaż szczotkowania ciała na sucho nie jest długi bo powinien trwać około 5 minut, a zabiegi dobrze jest wykonywać codziennie, jeszcze przed prysznicem. Wtedy szybko zauważymy efekty.

Czym szczotkować ciało?

Dobrze aby szczotki które wybieramy były wykonane z naturalnego włosia. Szczotki również różnią się między sobą twardością włosia – powinniśmy zacząć od szczotek z miękkim włosiem – jeżeli to będzie dla nas za mało próbujmy twardszych. Kolejną rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę jeszcze na kształt szczotki – tak aby była dla nas wygodna do trzymania i nie wyślizgiwała się. Do przeprowadzania zabiegu na plecach dużym ułatwieniem są szczotki z długą rączką.

Szczotkowanie ciała jest zabiegiem prostym, stosunkowo tanim i szybkim – warto go więc wykonywać jeśli chcemy cieszyć się gładką i jędrną skórą.